• -

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KL.0

Category : Aktualności

Listopad jest miesiącem, w którym obchodzony jest „Dzień Pluszowego Misia”. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia.

 Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Dzieci z oddziału przedszkolnego również świętowały, przynosząc do szkoły swojego ulubionego misia. Każdy uczeń miał możliwość opowiedzenia o swoim przytulaku, oraz wzięciu udziału w różnego rodzaju zabawach, tańcach i konkursach „Na największego i najmniejszego misia”.

mgr Monika Stachura


Archiwa