• -

Z WIZYTĄ W DWORZE CZECZÓW – ANIOŁY Z GLINY!

Category : Aktualności

Już po raz drugi uczniowie klasy 1a brali udział w warsztatach organizowanych w Dworze Czeczów. Podczas pierwszej wizyty dzieci zrobiły z gliny wianuszki pod świeczki, drugim razem ulepiły pod czujnym okiem pani Lucji świąteczne anioły. Praca wcale nie była łatwa, ale dostarczyła dzieciom wiele doznań. Lepienie z gliny przypomina bowiem robienie pysznego ciasta. Dzieci paluszkami i dłońmi nadawały miękkiej glinie kształty, które wcześniej pokazała im p. Lucja. Niektórzy od początku bardzo dobrze sobie radzili, inni oczekiwali pomocy. Na koniec powstały gliniane anioły, które w kolejnej fazie zostały poddane wypalaniu w piecu.

Jeszcze gorące przywiozła nam je na zajęcia koła plastycznego mama Wiktora Nawrota- niezastąpiona pani Agnieszka! Dzieci zabrały się do malowania swoich aniołów, a następnie z serwetek techniką zbliżoną do techniki decoupage (Decoupage — technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej -technika serwetkowa. Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać.) wykonały sukienki swoim aniołom. Zamiast lakieru wykorzystały białko kurze. Na koniec ozdobiły anioły brokatami. Tak pięknie wykonane prace dzieci przekazały na kiermasz świąteczny.

                                                        Zdjęcia i opracowanie Renata Tylek- wychowawca klasy 1a.


Archiwa