• -

AKCJA „ZIMA W SZKOLE” W NASZEJ SZKOLE

Category : Aktualności

W drugim tygodniu ferii w Małopolsce miała miejsce w naszej szkole akcja „Zima w szkole”. Rodzice trzydziestki dzieciaków zgłosili ich udział w zaplanowanym przedsięwzięciu. Opiekę nad uczestnikami akcji sprawowali wychowawcy pp. Magdalena Gawin i Katarzyna Kerep, a nad całością czuwał kierownik Marta Biernat. Zajęcia rozpoczynały się od 7.30 i trwały do 15.30. Zapisani uczniowie klas 0-III uczestniczyli w zorganizowanych dla nich wycieczkach, były to wyjścia na lodowisko, basen, do kina i muzeum. Dzieci z klas młodszych wzięły udział w warsztatach interaktywnych w Muzeum Inżynierii Miejskiej „Takie to proste” i obejrzeli film w Cinemacity BONARKA „Królowa Śniegu po drugiej stronie lustra”, niektórzy stawiali pierwsze kroki na lodzie na lodowisku w Wieliczce, a niektórzy zaprezentowali wysoki poziom jazdy na łyżwach oraz wygrzewali się basenie i jacuzzi w Centrum Sportu Com-Com Zone.

Myślę, że było to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Akcja „Zima w szkole” kierowana jest do uczniów samorządowych szkół podstawowych. Jej organizatorem jest dyrektor szkoły, który decyduje o przystąpieniu szkoły do programu. W tym roku z oferty skorzystało 2000 uczniów z 69 szkół. Gmina Miejska Kraków zapewniła bezpłatną opiekę nad dziećmi, pozostałe wydatki związane z wyjściem poza teren szkoły pokryli rodzice uczestników.

Kierownik akcji:

Marta Biernat


Archiwa