• -

WYCIECZKA DO NAJMNIEJSZEJ NA ŚWIECIE FABRYKI CUKIERKÓW

Category : Aktualności

Klasa 3 a wybrała się na wycieczkę do Najmniejszej na Świecie Fabryki Cukierków(manufaktura działa na 50 metrach kwadratowych). Łakocie produkowane są ręcznie na bazie technologii zaczerpniętej z XVII i XVIII wieku. Przy ul. Grodzkiej 38 uczestniczyliśmy w pokazie, podczas którego mogliśmy obejrzeć od początku do końca jak tworzą się cukierki i lizaki, poczuliśmy aromat unoszący się podczas produkcji, a na sam koniec spróbowaliśmy ciepłego lizaka, którego otrzymał każdy kto dobrze odpowiedział na pytania dotyczące produkcji łakoci.

Sami braliśmy udział w formowaniu kształtu swojego lizaka, którego zabraliśmy do domu. Na koniec otrzymaliśmy dyplom młodego karmelarza i paczuszkę cukiereczków o różnych smakach. To było ciekawe doświadczenie.

Tekst i zdjęcia:

Marta Biernat


Archiwa