• -

TYDZIEŃ DOBREGO SŁOWA W KLASIE 2 A

Category : Aktualności

POMAGAMY CZYNIĆ ŚWIAT

LEPSZYM,

PIĘKNIEJSZYM,

SZCZĘŚLIWSZYM  !

 

Rozpoczęliśmy  tydzień dobrego słowa.  W klasie uczniowie losowali cichego przyjaciela, dla którego będą przez cały tydzień szczególnie miłe. Będą to okazywały poprzez dobre słowo, uśmiech, dobry uczynek czy małą niespodziankę.
Podczas zajęć podkreślamy szacunek dla języka polskiego.

Nauczyciel uświadamia  konieczność dbania o poprawność języka,

Propagujemy zasady kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego.

Rozwijamy sprawność komunikacyjną uczniów.

Przygotowaliśmy także specjalne plakaty na ten dzień, wykonaliśmy emotki przedstawiające nasze uczucia, tworzyliśmy prace w grupie, sklejaliśmy puzzle z hasłami rozwiązywaliśmy zagadki oraz bawiliśmy się w kalambury.

Rozmawialiśmy o znaczeniu słów :

DZIĘKUJĘ , PROSZĘ , PRZEPRASZAM, MIŁEGO  DNIA  !  DZIEŃ  DOBRY  !

DOBRZE ŻE JESTEŚ , LUBIĘ  CIĘ  ! ,UWIERZ  W SIEBIE !NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ  ! UŚMIECHNIJ  SIĘ  ! MIŁO  CIĘ  WIDZIEĆ  !

artykuł i zdjęcia : Barbara Pacura


Archiwa