• -

CO SIĘ OSTATNIO WYDARZYŁO W KLASIE 1A?

Category : Aktualności

Luty obfitował w wiele wydarzeń.

Uczniowie klasy 1 a brali udział w zabawie karnawałowej w dniu 11 lutego. 

Dzieci poprzebierane w postaci z bajek, zwierzątka i ulubionych bohaterów bawiły się na sali gimnastycznej. Zabawę prowadzili animatorzy, którzy zapewnili dzieciom wesołą rozrywkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W lutym w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Zdrowia.

Pod kierunkiem wychowawcy dzieci zagrały w grę podczas zajęć gimnastycznych. Podczas gry utrwalały wiadomości na temat zdrowego trybu życia.

W ramach tygodnia zdrowia oraz realizacji podstawy programowej dzieci wykonały sałatki owocowe.

Uczniowie podzieleni na grupy bardzo odpowiedzialnie i z zaangażowaniem podjęli kolejne wyzwanie. Wcześniej zostały przydzielone obowiązki i zadania dla każdego członka grupy. Każda grupa wykazała się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Następnie dzieci smakowały swoje sałatki i częstowały panie. Wszystkim bardzo smakowały przygotowane desery.

W naszej klasie powstała również hodowla rzeżuchy.

Dzieci przygotowały nasionka, ziemię i pudełeczka. Następnie wspólnie wysialiśmy rzeżuchę do poszczególnych pudełeczek, które opisaliśmy. Dzieci podczas tego doświadczenia miały przez tydzień obserwować wzrost roślin i wyciągnąć wnioski „Co roślinie potrzebne jest do życia?”.

Na podsumowanie dzieci zjadły kanapki z rzeżuchą. Wszystkim bardzo smakowały witaminowe rarytasy. Niektóre poprosiły o dokładkę 🙂

Mieliśmy również dzień rozpusty. Rodzice zrobili nam Tłusty Czwartek. Były pączki i chrust.

W dniu 25 lutego uczniowie mieli spotkanie ze Strażnikiem Miejskim.

Po raz kolejny utrwalili podstawowe wiadomości o bezpiecznej drodze do i ze szkoły oraz poruszania się po drogach. Z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania przedstawicielowi Straży Miejskiej. Był też czas na zabawę, która była podsumowaniem zajęć. Dzieciom spotkanie ze Strażnikiem Miejskim bardzo się podobało, byli zaangażowani w rozmowę, zadawali pytania i chętnie odpowiadali na postawione.

Zima zainspirowała dzieci swoimi urokami. 

Wyzwoliła ciekawość dziecięcą i kreatywność. Zimową porą wykonywaliśmy piękne prace plastyczne. Powstały zimowe drzewa, bałwanki, mozaikowe koty. Wspólnie wykonaliśmy zimowe ptaszkowe drzewo. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat ptaków zimujących w Polsce i pomocy zwierzętom w zimie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Był tez czas na zabawę.

Najbardziej dzieciom podobała się zabawa w sklep. Dzieci poprzez zabawę uczyły się zasad przedsiębiorczości, robienia zakupów, dysponowania pieniędzmi, zasad kulturalnego zachowania się w sklepie podczas dokonywania zakupów. Zabawa tak się dzieciom spodobała, że trwała przez kilka dni. Na co dzień, podczas przerw dzieci zazwyczaj korzystają z tablicy interaktywnej. Chętnie układają puzzle, znajdują szczegóły na obrazkach lub rozwiązują rozmaite zadania.

 

Opracowanie artykułu i zdjęcia Renata Tylek-Bebej


Archiwa