• -

„ZIELONA SZKOŁA” W PORĄBCE!

Category : Aktualności

W dniach 4-8 marca 2019  uczniowie klas 1a, 1c, 2a rozpoczęli wyjazdy dzieci z klas młodszych na zielone szkoły.

Dzieci uczestniczyły w pięciodniowym turnusie w Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce koło Żywca.

W ramach programu uczniowie poznali najbliższą okolicę, spacerowali zboczem Kozubnika, odbyli marsz na orientację z elementami edukacji ekologicznej i zasadami pierwszej pomocy, uczestniczyli w zabawach sportowych oraz bawili się i spędzali czas na placu zabaw.

W ramach wyjazdu odbyła się wycieczka na Górę Żar. Piękna pogoda sprawiła, że dzieci obserwowały piękne widoki Beskidu Śląskiego, jezioro Międzybrodzkie, rzekę Sołę, panoramę Porąbki. Na szczycie góry zobaczyły jezioro oraz elektrownię szczytowo-pompową.

Dzieci miały również czas na zabawę w Figloparku.

W trakcie pobytu na zielonej szkole uczniowie uczestniczyli w warsztatach. Zrobili pachnące mydełka oraz wykonali pamiątkowe sowy.

Większość czasu wykorzystana została na integrację zespołów klasowych. Podczas wspólnych zabaw, tańców, zawodów sportowych dzieci wzajemnie się poznawały, pomagały sobie, uczyły się współpracy i cieszenia się z sukcesów własnych oraz innych.

Na zakończenie pobytu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za uzyskane sukcesy podczas pobytu na zielonej szkole.

Pobyt minął dzieciom szybko. Wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Wychowawcy: Magdalena Broniak, Barbara Pacura, Renata Tylek-Bebej


Archiwa