• -

CIEKAWE WYDARZENIA W KLASIE 1A

Category : Aktualności

W dniu 3 kwietnia uczniowie klasy 1a brali udział w warsztatach pt. „Matematyka w muzyce”. Warsztaty odbyły się w Dworze Czeczów. Dzieci w ciekawy sposób poznawały tajniki muzyki oraz roli matematyki w muzyce. Rozwiązywali zagadki muzyczne. Mieli możliwość gry na instrumentach oraz wspólnej integracji.

Na zakończenie realizowanego tematu związanego z teatrem dzieci przyniosły do szkoły pacynki, kukiełki, zabawki. W grupach tworzyli krótkie przedstawienia dla uczniów. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością. Zaprezentowały bardzo ciekawe opowieści z zastosowaniem lalek. Była świetna zabawa, dużo radości i śmiechu.

Na zajęciach plastycznych wykorzystaliśmy pomysł zaczerpnięty od pani Moniki wychowawcy grupy „0”. Skorzystaliśmy z aplikacji Quiver i ożywiliśmy nasze prace. Dla niektórych dzieci ruchomy rysunek był wielkim zaskoczeniem. Nie spodziewały się takiego efektu swojej pracy. Na pewno będziemy korzystać z takiej formy pracy. Mina dzieci –bezcenna, uśmiech na buzi  zawsze cieszy.

W piątek 10 maja uczniowie klasy 1a uczestniczyli w warsztatach pt. „Krakowskim targiem” w Muzeum Etnograficznym.

Dzieci miały możliwość dowiedzieć się o życiu dawnych mieszkańców Krakowa na przełomie XIX i XX w., ich zawodach, czym się zajmowali się rzemieślnicy i jak wyglądał handel, czy można coś kupić nie używając pieniędzy? Dzieci dowiedziały się czym różnił się targ od dzisiejszej galerii handlowej.  W czasie gry ekonomicznej odwiedziły garncarza, szewca, kaletnika, tkacza, kowala, gospodarza wiejskiego.

Dzieci były zaangażowane, aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Zaproponowana forma warsztatów bardzo im się podobała. Na zakończenie odbył się targ, na którym dzieci sprzedawały lub wymieniały produkty, które zgromadziły podczas warsztatów. I nie obeszło się bez krzyków  jak na krakowskim targu bywało…

Do naszej klasy w dniu 15 maja zawitała przemiła pani Dorotka, która wprowadziła dzieci w świat ceramiki. Podczas warsztatów uczniowie pracowali z gliną tworząc ciekawe prace. Efekt końcowy będzie widoczny po wymalowaniu i wypaleniu glinianych upominków.

Opracowanie artykułu: Renata Tylek-Bebej


Archiwa