• -

WARSZTATY CERAMICZNE I KARTKI BOŻONARODZENIOWE

Category : Aktualności

Klasa I b naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach ceramicznych. Odbyły się one w Dworze Czeczów pod opieką pani Łucji Korzec. Wszystkie dzieci wykonywały talerze. Najpierw dokładnie rączkami ugniatały glinę, ukształtowały formę miski, by później ją ozdobić warkoczem, kulkami czy kwiatami z gliny. Tak wykonane prace były wypalane w piecu. Następnie w klasie szkolnej pod czujnym okiem pani Kingi Sopel, naszej wspaniałej i niezastąpionej mamusi wykańczaliśmy techniką decoupage. Powstały w ten sposób piękne, bożonarodzeniowe ozdoby na stół, które przeznaczyliśmy na kiermasz świąteczny odbywający się już tradycyjnie kolejny rok w naszej szkole. Również na kiermasz wykonaliśmy oryginalne kartki świąteczne. Każde dziecko wybierało sobie przygotowany wcześniej kolor kartki i wyklejane tło z papieru pakunkowego. Następnie go przycinało maszynką, by powstał ozdobny wzór na jego brzegach. Teraz tylko należało prosto przykleić i ozdobić: świecącymi koralikami, szablonami Mikołaja, gwiazdek, bałwanków, gałązek.

Serdecznie dziękuję pani K. Sopel za ogromne zaangażowanie i poświęcony czas.

                                                                                                                       Wychowawca klasy I b

                                                                                                                             Ewa Miłaszewska


Archiwa