• -

WARSZTATY PIERNIKOWE

Category : Aktualności

14 grudnia klasa I b uczestniczyła w interaktywnych warsztatach piernikowych w Galerii Krakowskiej.

Akcja ta ma miejsce po raz kolejny i jest przeznaczona dla dzieci powyżej 7 roku życia. Jest organizowana przez Muzeum Piernika z Torunia i trwa od 2 do 23 grudnia.

Podczas warsztatów dzieci poznały historię, legendy, a także sekrety powstawania pierników. Spotkali tu Mistrza Piekarskiego, któremu złożyli przysięgę, a Korzenna Wiedźma zaprosiła do wypieku ciastek. Samodzielnie przesiewali mąkę, a miód, cynamon, trochę gałki muszkatołowej i pieprzu rozgniatali w moździerzu. Tak wyrobione ciasto odciskali w odpowiednio przygotowanych formach, które najpierw smarowali olejem. Gotowe pierniki zostały włożone do pieca, a Mistrz Piekarski opowiedział dzieciom legendę o Bogumile i królowej pszczół. Każdy z gości zabierał na pamiątkę zrobiony przez siebie piernik.

Dzieci były zachwycone zajęciami, bo prócz samodzielnej pracy przy wypieku, były ubrane w fartuch i czapkę kucharską na głowie.

mgr Ewa Miłaszewska


Archiwa