• -

MAŁOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Category : Konkursy

PAMIĘCI TYCH, KTÓRZY WALCZYLI O WOLNĄ I DEMOKRATYCZNĄ POLSKĘ-30. ROCZNICA OGŁOSZENIA STANU WOJENNEGO W POLSCE

Konkurs był przedsięwzięciem edukacyjnym realizowanym w formie plastycznej dla uczniów szkół podstawowych objętych działaniem Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty Kraków Podgórze.

Celem konkursu było rozwijanie twórczości plastycznej oraz aktywności twórczej dzieci, propagowanie i rozwijanie zainteresowań tematyką najnowszej historii Polski. Uczestnicy konkursu wykonali dowolną techniką plastyczną indywidualne prace. Liczyła się estetyka   i oryginalne ujęcie tematu. Temat konkursu nie był łatwy, bo uczniowie nie pamiętają wydarzeń sprzed 30. lat, trudno im przyjąć, że w najnowszej historii Polski były takie tragiczne dni. Po wprowadzeniu przez wychowawców do tematu powstały prace plastyczne przedstawiające: walki z ZOMO, obrady „okrągłego stołu”, telewizyjne wystąpienie Wojciecha Jaruzelskiego, krzyże przy Stoczni Gdańskiej, znicze przy Kopalni Wujek. Komisja konkursowa doceniła dzieło artystyczne Oliwki Dąbrowskiej z klasy II b. Zajęła ona II miejsce w tym  konkursie,a ponieważ miał on zasięg wojewódzki jest to duże osiągnięcie i prestiż dla uczennicy.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu !!!

Marta Biernat

wychowawca klasy II b


Archiwa