• -

ODSŁONIĘCIE KĄCIKA POŚWIĘCONEGO PATRONCE SZKOŁY

Category : Aktualności

Kolejnym ważnym dla społeczności szkoły wydarzeniem była uroczystość odsłonięcia kącika poświęconego patronce szkoły. Dzień ten na pewno wpisze się w historię szkoły. Uroczyste odsłonięcie tablicy z wizerunkiem Marii Skłodowskiej-Curie odbyło się 1 lutego 2012 roku.. Na tę niecodzienną uroczystość przybyli uczniowie klas O-III, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele-wychowawcy. Odsłonięcie kącika poprzez przecięcie biało-czerwonej wstęgi dokonali: pani dyrektor Ewa Kazberuk i najmłodszy uczeń szkoły Kacperek Wtorek-pięcioletni zerówkowicz.
Oprawę plastyczną kącika stanowią najładniejsze portrety Marii Skłodowskiej-Curie wykonane na zajęciach przez uczniów klas 0-III. Uczniowie, których prace zostały wyróżnione to: Kinga Lewińska, Jagoda Marzec, Maja Trzebunia, Aleksandra Litwin, Joanna Kotarba, Anna Daniec, Zuzanna Słobodzian, Iga Stasiak, Patrycja Kocaj, Wiktoria Materna, Weronika Batko, Kacper Krzeczkowski, Wiktoria Zalewska, Karolina Mazgaj, Andrzej Jakosz, Natalia Szymańska. Uroczystość przygotowały pp. Marta Biernat i Jadwiga Puto, przy wystoju plastycznym pomagała p. Brygida Grela.
Dzień ten był ważnym wydarzeniem w życiu szkoły. Zostanie on na długo w pamięci nas wszystkich.


Marta Biernat
wychowawca klasy IIb


Archiwa