• -

WYDARZENIA Z ŻYCIA ZERÓWKI

Category : Aktualności

JASEŁKA

Jedną z najstarszych polskich tradycji Bożonarodzeniowych, jest przedstawienie historii narodzenia Bożego Dzieciątka. 

W ramach spotkania kolędowego przy żłóbku, dzieci z  klasy zero przygotowały jasełka o narodzeniu Bożej Dzieciny. 

Na przedstawienie zaprosiliśmy gości, którzy mogli podziwiać umiejętności najmłodszych uczniów szkoły.                                                                                                                 

 

 

 

 

Młodzi aktorzy zachwycili widownię, która w skupieniu obejrzała odegrane scenki.

 

 

 

 

 

 

Występ podsumowano gromkimi brawami, co małym aktorom sprawiło ogromną radość.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 i 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. To dla nas wszystkich dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy  najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa. Tego dnia pamiętaliśmy o złożeniu im życzeń. Dzieci z grupy „0” przygotowały z tej okazji program słowno-muzyczny, który zaprezentowały przed zaproszonymi Babciami i Dziadkami 23.I.2012 roku. Po przywitaniu gości, uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny. Na twarzach publiczności można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Wielką przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom drobne upominki w postaci laurek oraz medali z modeliny, wręczone przez wnuków. Po występie wnuczęta zaprosiły gości na słodki poczęstunek.  Chwile przy ciasteczku były okazją do rozmów w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu i  bliższego się poznania.

 

 

 

ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE, TROCHĘ LEPIEJ LUB TROCHĘ GORZEJ..

 27. I. 2012 w naszej szkole już po raz jedenasty odbył się Finał Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Podczas eliminacji z grupy zero  zaprezentowały się dwa zespoły dwa zespoły trzyosobowe oraz duet w wykonaniu rodzeństwa.

Trio nr 1 : Marta Surlas, Aleksandra Czop, Weronika Batko

Trio nr 2 : Magdalena Tomczyk, Łucja Bochenek, Aleksandra Szybalska

Duet Michał Frontczak  wraz z siostra Agatą z klasy VI

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, jury podjęło decyzję, iż z klasy „0” do finału przechodzi trio Magdalena Tomczyk, Łucja Bochenek, Aleksandra Szybalska. Dziewczynki  zaśpiewały pastorałkę z repertuaru Arki Noego pt. „Narodził się w stajence”. 

Również w czasie występu finałowego dziewczęta zaśpiewały pięknie, profesjonalne zachowanie się na scenie przed dużą publicznością wzbudziło podziw jury. Pomimo najmłodszego wieku, dziewczynki poziomem nie odbiegały od pozostałych wykonawców. 

 Ich starania i talent  został doceniony przez jury. Uczennice klasy „0” otrzymały dyplom szczególnego uznania.

 

 

 

 

 

 

 

 

    

mgr Magdalena Zadwórna


Archiwa