• -

PRACA Z MULTIBOOKIEM W KLASIE 1A

Category : Aktualności

Od października 2011 roku w klasie 1a prowadzone są zajęcia z multibookiem pod kierunkiem wychowawcy Renaty Tylek.

Rodzice przekazali ekran i uchwyt  wraz całym okablowaniem w ramach darowizny szkole, natomiast projektor otrzymaliśmy od wydawnictwa Nowa Era.

Co to jest multibook?
Multibook (multimedialny podręcznik) to publikacja elektroniczna z numerem dopuszczenia MEN. Zawiera w sobie treść podręcznika, zeszytów ćwiczeń, książki do matematyki i wycinanek. A wszystko to wzbogacone o materiały multimedialne: filmy, animacje, nagrania muzyczne, posłuchanki, pokazy slajdów i zdjęcia. Krótko mówiąc, multibook zbiera w jednym miejscu wszystkie materiały dydaktyczne potrzebne do prowadzenia zajęć… i czyni te zajęcia ciekawszymi niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto multibook podsuwa wartościowe pomysły na wykorzystanie płyt z nagraniami i posłuchankami, „Skarbnicy”, „Skarbca Matematycznego” czy „Wycinanek”, jest więc istotnym uzupełnieniem publikacji papierowych.  Dzięki zastosowaniu multibooka nauczyciel może uatrakcyjnić swoje zajęcia i aktywizować dzieci do pracy.Ponieważ uczniowie chętnie korzystają z komputera więc praca z multimedialnym podręcznikiem nie sprawia im trudności wręcz przeciwnie zachęca do działania, pomaga w wykonywaniu zadań, dzieci mogą samodzielnie sprawdzić poprawność  wykonania ćwiczenia.

Mając w klasie projektor i laptopa nauczyciel może dodatkowo korzystać z przygotowanych przez siebie prezentacji multimedialnych , wykorzystywać filmy, oraz pokazywać zdjęcia z różnych imprez zarówno dzieciom jak i rodzicom na zebraniach klasowych.

 

Opracowanie i zdjęcia:   Renata Tylek


Archiwa