• -

KLASY PIERWSZE I ZERÓWKA W TEATRZE „GROTESKA”

Category : Aktualności

W dniu 09.03 uczniowie klasy 1a, 1b, 1c i zerówka wybrali się do TEATRU GROTESKA na spektakl pt. „Czerwony Kapturek”. Historia dziewczynki, która wędrując przez las do domku chorej babci spotyka wilka jest znana każdemu dziecku.  Uczniowie zobaczyli niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany musical. Aktorzy teatru przygotowali przedstawienie według scenariusza Jana Brzechwy. Dzieci śmiały się z satyrycznie ukazanych postaci: raz były to lalki z kończynami z gumy, które można rozciągać w nieskończoność, raz aktorzy przebrani w zabawne kostiumy. Efekt komizmu wzmocnił niezwykle ekspresywny ruch sceniczny. Natomiast piosenki przetykane dialogami i zabawą z publicznością dały dzieciom wiele radości. Wizyta w teatrze była doskonałą okazją do zabawy.

Spektakl „Czerwony Kapturek” otrzymał wyróżnienia:
Złota Maska w plebiscycie publiczności Dziennika Polskiego i Radia RMF Classic,
Srebrny Krasnal na I Festiwalu Klasyki Bajkowej „O Złotego Krasnala.

Opracowanie artykułu oraz zdjęcia: Renata Tylek


Archiwa