• -

DNI OTWARTE DLA 6 I 7-LATKÓW Z UDZIAŁEM KLAS TRZECICH !!! DN. 19.03.2012 R.

Category : Aktualności

Klasy Trzecie Szanownych Gości : dzieci sześcioletnie , dzieci siedmioletnie , ich opiekunów i rodziców – witały w pracowni komputerowej mieszczącej się na I piętrze budynku SP Nr 124 przy ul. Sucharskiego 38.

Pracownia komputerowa wyglądała niezwykle bajkowo i tajemniczo , a to za sprawą wychowawczyń klas trzecich : klasy III ,, a ‘’- mgr Katarzyny Ptak i klasy III ,, b ‘’- mgr Jadwigi Puto , które tym razem zaprosiły swoich uczniów i miłych Gości do Stumilowego Lasu na spotkanie z bohaterami książki pt.,,Kubuś Puchatek ‘’.

Dekoracje przedstawiały wszystkich uroczych i ,, jedynych w swoim rodzaju ‘’ – przyjaciół ,, Misia o bardzo małym rozumku ‘’, ale kochanego i uwielbianego przez każdego malca jak i dorosłego!

Zajęcia rozpoczęły się wesołą piosenką ,, Przyjaźń-wielka sprawa ‘’ , którą trzecioklasiści śpiewali z entuzjazmem . Podczas refrenu : wszyscy ze wszystkimi witali się – podając sobie ręce : dzieci witały naszych Gości , Goście witali się z paniami – wychowawczyniami klas trzecich .

Po powitaniu nastąpiła ,, Prezentacja multimedialna ‘’ podczas której wszystkie dzieci mogły podawać rozwiązania zagadek dotyczących bohaterów książki pt.,, Kubuś Puchatek ‘’. Każda prawidłowa odpowiedź była wynagradzana piękną naklejką.

Uczniowie klas trzecich mogli również zaprezentować swoje umiejętności w obsłudze komputera – pracując z edytorem graficznym Paint : rysując swoją ulubioną postać z ,, Kubusia Puchatka ‘’ , jak również z edytorem tekstowym : Notatnik – układając rymowaną ,, Receptę na szczupłą sylwetkę ‘’ dla Kubusia Puchatka , który jak wiemy , miał duży , okrągły brzuszek i był wieeeelkim łakomczuchem ! Dzieci wykazały też , że potrafią korzystać z klawiatury. Nasi sympatyczni Goście – chętnie obserwowali zajęcia , oglądali prace uczniów. Sami też mogli pomalować przygotowane dla nich kolorowanki z postaciami ze Stumilowego Lasu lub spróbować swoich sił na komputerze – rysując bohatera w edytorze graficznym.

Aby wizyta u nas była zapamiętana jako słodka i przyjemna – dzieci mogły częstować się ,, małym co nieco ‘’.

Panie wychowawczynie klas trzecich nie mogły pozwolić , by postawa ich uczniów przy komputerze była nieprawidłowa , więc – korygowały ją , a także zaproponowały ,, przerwę śródlekcyjną ‘’ na ćwiczenia opisane w „Prezentacji”. Nasze godzinne zajęcia niepostrzeżenie minęły , a wszyscy wychodzili z nich bardzo zadowoleni i uśmiechnięci żegnając się z pozostałymi piosenką pt. ,, Przyjaźń-wielka sprawa ‘’.

mgr Katarzyna Ptak


Archiwa