• -

XIII PRZEGLĄD DZIECIĘCEJ TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ 2 KORPUSU ZMECHANIZOWANEGO

Category : Aktualności

 Drugoklasiści naszej szkoły podjęli się plastycznego zadania i wykonali piękne rysunki związane tematycznie z wojskiem. Tematy konkursowe to: „Ja też zostanę żołnierzem” i „Udział żołnierzy polskich w działaniach humanitarnych na świecie MISJE SERC”. Celem konkursu było propagowanie tematyki wojskowej i patriotycznej w wychowaniu przez sztukę oraz upowszechnianie tradycji militarnych. Uczniowie bardzo lubią planować swoją przyszłość, widzieli się w roli sanitariuszki, spadochroniarzy, komandosów, marynarzy. Mali plastycy przedstawiali się w mundurach galowych i moro. Myślę, że nie jednemu z nich marzy się kariera wojskowa. Drugi temat był dla dzieci nieco trudniejszy, ale przygotowane przez  nauczycieli slajdy były inspiracją, dzięki której zadanie okazało się łatwiejsze. Rysunki przedstawiały głównie pomoc polskich żołnierzy irackim i afgańskim dzieciom, które doświadczają wojny w swoich krajach.

Nagrody w XIII Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej 2 Korpusu Zmechanizowanego uzyskały MONIKA NOWAK i JAGODA MARZEC, a wyróżnienie ZUZANNA PSYK. Laureatki to uczennice klasy II b, swoje prace wykonały podczas pobytu na zielonej szkole w Wygoninie pod opieką swojej wychowawczyni Marty Biernat. Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce 28.03.2012 roku w Wojskowym Ośrodku Kultury Klubu 2 Korpusu Zmechanizowanego przy ul. Zyblikiewicza1 w Krakowie.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy II b


Archiwa