• -

KONKURS „CUDOWNY ŚWIAT BAŚNI”

Category : Konkursy

DK PODGÓRZE zorganizował konkurs „Cudowny Świat Baśni”, na który składał się:

  • konkurs plastyczny „Dobrze, niech będzie wojna-misie, koniki i żołnierzyki na polu bitwy”
  • konkurs wiedzy-test ze znajomości baśni i życiorysu H.Ch. Andersena
  • konkurs literacki „Gdybym był królem…”
  • test ze znajomości książki „Król Maciuś Pierwszy” Janusza Korczaka

Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie wiedzy było przeczytanie baśni Hansa Chrystiana Andersena, w zależności od poziomu klasy były to:

KLASA I: „Calineczka”, „Brzydkie kaczątko”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Dziewczynka na ziarnku grochu”

KLASA II: powyższe i „Dzielny ołowiany żołnierzyk”, „Słowik”, „Nowe szaty cesarza”, „Świniopas”

KLASA III: powyższe i „Pasterka i kominiarczyk”, „Stokrotka”, „Krzesiwo”, „Latający kufer”, „Choinka”.

W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas I-III naszej szkoły,a laureatami zostali:

Na konkurs literacki „Gdybym był królem…” napłynęły 83 prace: z klas pierwszych-4 opowiadania, z klas drugich-37, z klas trzecich-28, z klas czwartych-14. Uczniowie naszej szkoły, którzy zostali laureatami to:

Na konkurs plastyczny „Dobrze, niech będzie wojna-misie, koniki i żołnierzyki na polu bitwy” napłynęły 143 prace z 21 szkół i ośrodków. W kategorii klas I-II Filip Gastoł z klasy II b uzyskał wyróżnienie (opiekun Marta Biernat), natomiast w kategorii klas III-IV drugie miejsce zajął Marcin Sagan z klasy III b (opiekun Jadwiga Puto).

Test ze znajomości książki „Król Maciuś I”Janusza Korczaka również przyniósł uczniom naszej szkoły sukces – dwóch uczniów klasy Ia otrzymało wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej: Wiktor Nowak (52 pkt) i Igor Sobota (33 pkt). Obaj to podopieczni Renaty Tylek.

Uroczysty finał konkursów miał miejsce 3 kwietnia 2012 r.w Domu Kultury PODGÓRZE. Nagrodzonym gratuluję!!!

Poniżej prezentuję zdjęcia z tego spotkania.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat-

wychowawca klasy II b


Archiwa