• -

WIELKANOCNY FESTIWAL TRADYCJI I OBRZĘDU

Category : Aktualności

1 kwietnia odbyła się kolejna jubileuszowa edycja Wielkanocnego Festiwalu Tradycji i Obrzędu, który od 10 lat gości na Placu Wolnica w Niedzielę Palmową, a myślą przewodnią są wielkanocne tradycje, obrzędy, zwyczaje i wierzenia. W prawdziwie artystycznej oprawie przy udziale twórców ludowych, artystów, dzieci, młodzieży, mieszkańców miasta.

Program X Wielkanocnego Festiwalu Tradycji i Obrzędu obejmował: warsztaty edukacyjne, występy zespołów regionalnych, jarmark wielkanocny oraz rozstrzygnięcie konkursów wielkanocnych-kartek wielkanocnych i plakatu, dekorację świąteczną i tradycyjną palmę wielkanocną.

I właśnie w tym ostatnim konkursie wzięli udział drugoklasiści z naszej szkoły, którzy przygotowali dwie palmy: wielokolorową-tradycyjną i biało-czerwoną inspirowaną zbliżającą się sportową imprezą EURO 2012. Reprezentanci klasy: Kamila, Jagoda, Monika, Michał i Filip zaprezentowali klasowe dzieło za, które uczniowie klasy II b otrzymali wyróżnienie. Ci, którym nie przeszkodziła brzydka i zimna aura otrzymali od organizatorów nagrody książkowe i dyplomy, a od rodziców słodki poczęstunek. Bardzo dziękuję dzieciakom i ich rodzicom za wytrwałość i podjęty trud.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat,

wychowawca klasy II b


Archiwa