• -

„ROMEK I JULKA, CZYLI O TYM, ŻE BIJATYKA DO NICZEGO NIE PROWADZI”

Category : Aktualności

W związku z realizacją zadania nr 10 w konkursie „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”, został opracowany scenariusz  przedstawienia pt. „Romek i Julka, czyli o tym, że bijatyka do niczego nie prowadzi”.  Poczynając od 29 lutego do 6 kwietnia, raz w tygodniu uczniowie podczas zajęć pracowali nad aktorską interpretacją tekstu. Przy okazji mieli też szansę przekonać się, że odgrywając poszczególne sceny (np. scena bójki), należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Ponadto uczniowie samodzielnie przygotowali scenografię i kostiumy.

Podczas próby w dniu 22 marca młodzi aktorzy mieli  szansę zaprezentować swoje umiejętności kolegom i koleżankom z klasy VI b.

Zajęcia te miały na celu utrwalenie poprzez zabawę podstawowych wiadomości związanych z bezpieczeństwem. W związku z tym widzowie oraz członkowie koła teatralnego poprzez uczestnictwo w zajęciach, interpretację scenariusza pod kątem bezpieczeństwa i cotygodniowych przygotowań przedstawienia utrwalili wiadomości na temat przykładów naruszania dóbr osobistych i nietykalności cielesnej. Potrafią też podawać przykłady nie tylko z przedstawienia, ale i z życia szkolnego lub zaobserwowane na ulicy.

 Tekst i zdjęcia: mgr Barbara Faron


Archiwa