• -

PORANEK WIELKANOCNY W KLASACH I-III

Category : Aktualności

4 kwietnia 2012 roku odbył się w naszej szkole wielkanocny poranek, przygotowany przez klasy I a i I b pod kierunkiem pań wychowawczyń Renaty Tylek i Ewy Miłaszewskiej.

     Są takie święta raz w roku,

     co budzą życie, budzą czas.

    Wszystko rozkwita w słońcu blasku

    i w sercach naszych radość trwa.

„Uśmiechnięte Święta” to tytuł naszej inscenizacji, która wprowadziła wszystkie dzieci i zgromadzonych gości w radosny, świąteczny czas. Czas w którym cieszymy się z nadejścia wiosny i świąt.

Uczniowie poprzebierani w kolorowe stroje, w humorystyczny sposób przedstawili stare, polskie zwyczaje wielkanocne, jak malowanie pisanek, polewania się wodą czyli śmigusa – dyngusa, chodzenie z gaikiem, przygotowania święconki, dzielenia się jajkiem.

Dzieci recytowały wiersze i śpiewały wielkanocne piosenki przez co przybliżyły największe i najbardziej przeżywane przez katolików Święta Wielkanocne. Po czym symbolicznym jajkiem dzieliły się składając życzenia ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

opracowanie: mgr Ewa Miłaszewska


Archiwa