• -

KONKURS WIEDZY O KRAKOWIE „KRAKUSEK” 2011/2012

Category : Konkursy

Uczniowie klas III z naszej szkoły wzięli udział w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krakowie „Krakusek”, którego finał odbył się 13 marca 2012 roku w Zamku Królewskim na Wawelu.

Głównym celem tego konkursu było umożliwienie dzieciom poznania historii swego miasta i jego tajemnic w jak najciekawszy sposób. Organizatorami tego  konkursu był Zamek Królewski na Wawelu i Akademia Żakowska. Pomocą w zdobyciu wiedzy i przygotowaniu się do konkursu były działania pt. „Królowie , magnaci ,patrycjusze miejscy – fundatorzy i mecenasi”, obejmujące wycieczkę po Krakowie – zajęcia edukacyjne realizowane przez Akademię Żakowską, prowadzone metodami aktywnymi i lekcję muzealną w Zamku Królewskim na Wawelu oraz rodzinną grę terenową mającą na celu utrwalenie wiadomości laureatów I etapu konkursu .  Uczniowie na zdjęciach szkolnych zapoznali się z obowiązkową literaturą . Wspólnie przeczytali następujące książki: „Kraków i okolice” – spacer I , II, IV Anny Chachulskiej i „Opowieści starego Krakowa” Jana Adamczewskiego.

Kraków to miasto pełne wspaniałych legend, zabytków i historii. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o naszym mieście rozwiązując test konkursowy.

Zwycięzcami etapu szkolnego zostali uczniowie : Jakub Godula z kl. IIIa (opiekun K. Ptak) i Staś Hajduk z kl. IIIb (opiekun J. Puto), którzy reprezentowali naszą szkołę w finale. Test finałowy nie należał do łatwych, zawierał pytania  bardzo szczegółowe i o dużym stopniu trudności. Wyróżnienie II stopnia otrzymał Jakub Godula , któremu gratulujemy wiedzy o naszym mieście. Uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród odbyła się 28 marca 2012 roku, podczas której każdy uczestnik finału został nagrodzony niezależnie od zdobytego miejsca.

                        Tekst i zdjęcia : Jadwiga Puto wych. kl. IIIb


Archiwa