• -

WYPRAWA W KOSMOS

Category : Aktualności

W dniu 16.04 odbyły się drugie dni otwarte dla rodziców i dzieci w związku z naborem do klas pierwszych i oddziału zerowego w roku szkolnym 2012/2013.

Klasa 1a pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Tylek zaprosiła dzieci do zabawy. Wszyscy udali się rakietą w kosmos. Podczas międzyplanetarnej podróży zwiedzili sześć planet, z których żadna nie była podobna do drugiej.

PLANETA ROBOTÓW- dzieci naśladowały roboty do muzyki Jeana Michela Jarra.

Na PLANECIE LUSTER dzieci parami naśladowały swoje ruchy.

Kolejna planeta należała do kosmity, który nie potrafi znaleźć swojego miejsca we wszechświecie. Była to PLANETA, KOSMITA, WSZECHŚWIAT-zabawa trójkami.

Następnie dzieci znalazły się na dziwnej planecie, gdzie chwilami wszystkie atomy, molekuły i inne kosmiczne dziwadła zastygają. Nazwa tego miejsca to PLANETA ZASTYGAJĄCYCH.

We wszechświecie, w którym wszystko wydaje się dziwne jest PLANETA DZIWNYCH KROKÓW- pięcioosobowe grupy wymyślały dziwne kroki, które następnie prezentowały.

Na koniec uczniowie trafili do KOSMICZNEJ SZKOŁY- w której każdy był nauczycielem. W kosmicznej szkole odbywały się również lekcje MIĘDZYPLANETARNEGO CHÓRU. Dzieci zostały podzielone na grupy (każda miała przydzielony charakterystyczny odgłos) i pod kierunkiem dyrygenta prezentowały przydzielone odgłosy.

Było bardzo wesoło. Czas szybko płynął i nadeszła pora powrotu. Na ziemię dzieci wróciły kolorowymi balonami.

Opracowanie: wychowawca klasy 1a – Renata Tylek


Archiwa