• -

LEKCJA W MUZEUM „KOCHAJĄCY KAMIEŃ”

Category : Aktualności

31 maja uczniowie klasy II b wybrali się do Muzeum Inżynierii przy ul. Wawrzyńca w Krakowie. Chcieliśmy się dowiedzieć co to jest „kochający kamień”? Zajęcia miały charakter warsztatu połączonego z pogadanką. Muzeum, w którym byliśmy jest jedynym w Krakowie, które przeprowadza lekcje o tematyce technicznej. Dzieci poprzez zabawy poznały właściwości magnezu. Każde z nich w trakcie różnorakich prezentacji i własnoręcznie wykonywanych doświadczeń mogły zbadać właściwości magnasu. Po zabawach z magnesami dowiedzieliśmy się, że kamień ten najbardziej kocha kawałki żelaza, co pokazuje przyciągając je z wielką siłą. Dawno temu odkryli to Chińczycy.

Wokół tego kamienia roztacza się tajemnicze pole, które sprawia, że wszystko co ma w sobie choć trochę żelaza przysuwa się łatwo i bez oporów. Dzięki temu śrubki, szpilki, pinezki, klucze, a nawet cięższe przedmioty można pozbierać nie dotykając ich rękoma.

Czym jest kochający kamień? Gdzie go można znaleźć? Wiemy o nim tylko tyle, że ukrywa się w różnych urządzeniach w domu i w samochodzie, a mając kompas można go nawet zabrać w podróż.

Marta Biernat

wychowawca klasy II b


Archiwa