• -

WARSZTATY MUZEALNE „Z PERGAMINEM I PIÓREM – W KANCELARII SKRYBY MIEJSKIEGO”

Category : Aktualności

Uczniowie klasy II b uczestniczyli w zajęciach „Z pergaminem i piórem” zorganizowanych przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Drugoklasiści poznali warsztat pracy średniowiecznego pisarza na przykładzie kancelarii miejskiej, poznali metody przygotowywania pergaminu, atramentu, przycinania piór. Poznali techniki pracy średniowiecznych mnichów-kopistów. Na koniec warsztatów sami zamienili się w średniowiecznego skrybę i przygotowali za pomocą gęsiego pióra własny dokument. Nie było to zadanie łatwe, gdyż należało „skopiować” łacińską sekwencję i dodatkowo umieć ją przetłumaczyć na język polski!!! Zadanie udało się wspaniale, a własną książeczkę uczniowie mogli zabrać do domu. Materiałami uzupełniającymi były eksponaty z sali Władz Miejskich.

Marta Biernat

wychowawca klasy II b


Archiwa