• -

DNI ZIEMI 2012 W BIEŻANOWIE

Category : Aktualności

W dniach 20-21 kwietnia 2012r. na terenie naszej szkoły miało miejsce wydarzenie na skalę miasta, a mianowicie Dni Ziemi 2012. W programie obchodów znalazły się: Krakowska Wystawa Ekologiczna, występy dzieci z krakowskich przedszkoli, szkół, domów kultury, rozstrzygnięcie konkursów „Drzewo różnorodności” oraz na zbiórkę „nakrętek”, gry, zabawy, konkursy dla dzieci oraz akcja „Sadzonki za surowce wtórne” (wystarczyło przynieść 20 butelek PET lub 20 puszek aluminiowych lub 20 zużytych baterii, aby otrzymać sadzonki kwiatów balkonowych lub krzewów). Organizatorem Dni Ziemi 2012 był Urząd Miasta Krakowa Wydział Kształtowania Środowiska i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Uczniowie klas drugich naszej szkoły przystąpili do udziału w konkursie „Drzewo różnorodności”, którego przedmiotem było wykonanie makiety z surowców wtórnych zainspirowanych motywem drzewa. Dzieci z klasy II a pod opieką swojej wychowawczyni p. Katarzyny Kerep wykonały drzewo wraz ze zwierzętami z kartonu, któremu nadały tytuł „Zwierzątkowo”. Dzieci z klasy II b wykonały kwiaty z butelek plastikowych, które następnie pokolorowały farbami witrażowymi i umocowały drutami aluminiowymi na stelażu z 5-litrowych butelek. „Rajskie drzewo” powstało pod opieką wychowawczyni Marty Biernat, pomysłodawcą była jedna z mam pani Jolanta Gastoł, a pomagały mamy: pani Jolanta Wincencik i Monika Kapera. Na konkurs napłynęło 50 prac z całego Krakowa, jury konkursowe doceniło nasze dzieła i tak klasa II b zdobyła II miejsce, za co otrzymała małą wieżę CD. Klasa II a zdobyła wyróżnienie i otrzymała zgniatarkę do butelek typu PET. Dodatkowymi nagrodami były słodycze.

Tekst i zdjęcia Marta Biernat

wychowawca klasy II b


Archiwa