• -

II TARGI KSIĄŻKI DLA DZIECI

Category : Aktualności

W dniu 1.06 uczniowie klasy 1a wybrali się wraz z wychowawcą Renatą Tylek, panią bibliotekarką Lilianą Niezgodą oraz rodzicami p. Nawrot, p. Małysą i p. Prasielem na 2 Targi Książki dla Dzieci. Niektórzy uczniowie przebrali się za bajkowe postacie.

Na portalu Czas Dzieci przenieśliśmy się do świata czarów, magii i fantazji … czyli wzięliśmy udział w Dorocznym Zlocie Postaci Bajkowych. przez godzinę świetnie  bawiliśmy się z królewnami, wiedźmą, smokiem i innymi bajkowymi postaciami. Głównym punktem zlotu, oczywiście oprócz balu był przemarsz kolorowego, bajkowego korowodu wyznaczoną trasą między targowymi stoiskami.

Następnie podzieleni na grupy odpowiadaliśmy na pytania przy różnych stoiskach wydawniczych i zdobywaliśmy pieczątki na specjalnych kartach, które potem upoważniały do odbioru nagrody.

Odwiedziliśmy Koziołka Matołka i razem świętowaliśmy jego 79 urodziny. Wzięliśmy udział w konkursie o „Przygodach Koziołka Matołka” i zdobyliśmy super nagrody!!!  Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Koziołkiem Matołkiem.

Poznaliśmy również pisarkę panią Joanna Krzyżanek, która opowiedziała nam o  Cecylce Knedelek i psotniej gąsce Walerce oraz  wykonała  z dziećmi  gałgankowe mufinki.

Braliśmy udział w prezentacji produkcji papieru czerpanego, chcąc przybliżyć dzieciom dawne rzemiosła. Można było również samemu spróbować  ciężkiej pracy ręcznego czerpania papieru. Ta sztuka udała się Kubie.

Widzieliśmy jak robi się kolorowe lizaki, graliśmy w twistera, wykonywaliśmy  rysunki  i oczywiście kupowaliśmy piękne książki, bo przecież byliśmy na Targach Książki!!!

Nasze koleżanki Ola, Kinga, Nikola i Natalka udzieliły wywiadu Telewizji Kraków!!! Było to niezapomniane przeżycie, bo popołudniu mogliśmy obejrzeć się w Kronice Krakowskiej J

Na koniec naszego pobytu na Targach wszyscy dostaliśmy balony. Zadowoleni, radośni i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. To był niezwykły i wspaniały Dzień Dziecka!!!

Szczególne podziękowania dla pani Lilki i Rodziców!

Opracowanie artykułu i fotorelacja z Targów Książki- Renata Tylek


Archiwa