• -

ZWYCIĘSTWO W EKO-KONKURSIE

Uczniowie klasy II b wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Galerię Kazimierz. Konkurs propagował postawy ekologiczne wśród dzieci i młodzieży, a polegał na wykonaniu przez uczestników rzeźb o dowolnej tematyce, w dowolnej technice plastycznej z materiałów ekologicznych lub recyklingowych jak makulatura, butelki plastykowe, puszki itd. Organizator wyznaczył trzy kategorie wiekowe uczestników: przedszkola, juniorów (klasy I-III) oraz seniorów (klasy IV-VI). Dzięki pomysłowi jednej z mam pani Jolancie Gastoł i pomocy pań Moniki Kapery i Jolanty Wincencik oraz talentom plastycznym drugoklasistów z plastykowych butelek powstało przepiękne kwitnące kolorowo drzewo. Do konkursu zostało zgłoszonych 100 rzeźb, z których jury wybrało 30  (po 10 z każdej kategorii wiekowej), rywalizowały one w drugim etapie konkursu. Ten etap polegał na głosowaniu on-line na poszczególne ekologiczne dzieła za pośrednictwem strony internetowej Galerii Kazimierz. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, uczniów, nauczycieli i ich rodzinom, znajomym , przyjaciołom udało się zdobyć  pierwsze miejsce i wygrać 40′ telewizor SAMSUNG wraz z DVD, które zostaną przekazane na szkolną świetlicę, aby mogło z nich korzystać jak najwięcej dzieciaków.

Wielki finał konkursu i rozdanie nagród miało miejsce 2 czerwca 2012r. podczas eventu ekologicznego w Galerii Kazimierz.

Wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do tego sukcesu serdecznie dziękuję Marta Biernat – opiekun prowadzący.

Tekst i zdjęcia Marta Biernat, wychowawca klasy II b


Archiwa