• -

WIZYTA KLASY I A i I C W ZOO

Category : Aktualności

6 czerwca klasy I a i I c wybrały się na wycieczkę do krakowskiego ZOO. Miejsce położone jest na zachodnich obrzeżach miasta, na terenie przepięknego Lasku Wolskiego.

 Celem wycieczki było poznanie :

–  różnorodnych gatunków zwierząt żyjących w Polsce,

–  zwierząt egzotycznych,

–  zwierząt o nocnej aktywności,

–  zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym,

–  mieszkańców egzotarium – ryb, płazów, gadów,

–  przystosowania zwierząt do życia w różnych środowiskach,

–  krain zoogeograficznych

–  ptasiego świata krakowskiego ZOO,

–  idei ochrony zagrożonych gatunków.

Zwiedzanie ZOO rozpoczęliśmy od zapoznania się z regulaminem. Podczas trzygodzinnego spaceru, zatrzymywaliśmy się przy każdym wybiegu. Dzięki tabliczką informacyjnym umieszczonym przy każdej wolierze, poznawaliśmy bliżej zwyczaje zwierząt, sposób ich odżywiania, miejsce przebywania.

Wszystkie zwierzęta, które z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy, były bardzo ożywione  i wspaniale się prezentowały. Nie lada atrakcją okazało się także „Mini ZOO”, gdzie każdy mógł pogłaskać małego osiołka, kucyka, karłowatą kózkę czy świnkę chińską. Podziwialiśmy również bogactwo roślinności, która o tej porze roku najpiękniej rozkwita.

W tym dniu mieliśmy również okazję zobaczyć  słonicę o imieniu Citta , która typowała zwycięzcę meczu  Polska – Grecja. Zainteresowanie typowaniem wyniku było olbrzymie. Pojawiło się mnóstwo zwiedzających, a także telewizje z Polski, Niemiec, Francji, a nawet Japonii.

My również pojawiliśmy się w relacji dziennikarzy w Kronice Krakowskiej.

Wycieczka okazała się wspaniałą lekcją edukacji przyrodniczej.

 Tekst i zdjęcia : Barbara Pacura, wychowawca klasy I c


Archiwa