• -

WARSZTATY OGRODNICZE W II B

Category : Aktualności

11 czerwca uczniowie klasy II b uczestniczyli w ogrodniczych warsztatach pt. „Ogród pachnący ziołami”. Zajęcia, które przeprowadziły dwie sympatyczne panie z firmy „Wiszące ogrody” obfitowały w wiele atrakcji, które w formie zabawy (zagadek, wierszyków, kolorowych ilustracji) pokazały drugoklasistom uprawę ziół.  Dzieci poznały różne zioła i ich właściwości, wykonały zielnik, a także posadziły zioła w doniczkach torfowych. Doniczki  uczniowie ozdobili sznurkiem konopnym i z posadzonymi ziołami zabrały do domu, by rodzice mogli je wykorzystać w kuchni w czasie rodzinnego gotowania.

 Dzieci w czasie warsztatów dowiedziały się m.in.

  •  jak otrzymać „własne” jedzenie,
  •  co to jest ogrodnictwo ekologiczne,
  •  poznały zioła i ich właściwości.

 Celem zajęć było:

  •  kształtowanie więzi emocjonalnej z przyrodą i wrażliwości na jej piękno
  •  uczenie poszanowania przyrody
  •  rozwijanie zainteresowania dziecka otaczającym go światem.

 Koszty warsztatów wziął na siebie tata Klary, pan Łukasz Weichönig, za co Mu jesteśmy wdzięczni, bardzo dziękujemy!!! Uczniowie klasy II b z wychowawcą.

Zdjęcia Marta Biernat


Archiwa