• -

WYSTAWA 800 LAT BIEŻANOWA

Category : Aktualności

Poznajemy naszą Małą Ojczyznę…

 800 lat Bieżanowa

 25 maja 2012r. uczniowie klas IV- VI obejrzeli wystawę towarzyszącą obchodom 800- lecia Bieżanowa (DK Dwór Czeczów).

Po wystawie oprowadziła uczniów p. Kamila Follprecht– kurator wystawy. Dzięki materiałom udostępnionym przez: Archiwum Państwowe w Krakowie, Archiwum Krakowskiej Kapituły Katedralnej, Archiwum UJ, Muzeum Archeologiczne, MHM Krakowa, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Archiwum Parafii w Bieżanowie zwiedzający mogli poznać mniej znane epizody z historii Bieżanowa.

Najstarszy- zachowany do naszych czasów- dokument dotyczący Bieżanowa pochodzi z 1212r., ale odkryte przez archeologów zabytki dowodzą, że pra-bieżanowianie mieszkali na tym terenie nawet 70tys. lat temu. Na wystawie uczniowie obejrzeli unikatowe zdjęcia, mapy, dokumenty, dzięki którym zobaczyli jak zmieniał się Bieżanów z upływem czasu.

Lidia Salawa


Archiwa