• -

UCZNIOWIE KLASY II B Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

Category : Aktualności

W poniedziałek 18. czerwca uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą i mamusiami Adriana i Szymona mieli przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaka. W tym celu została zorganizowana wycieczka piesza do Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie Bieżanowie. Dzięki życzliwości pana strażaka Tomka drugoklasiści mogli oglądać samochody i sprzęt gaśniczy, wspiąć się po rurze (mistrzynią okazała się Jagoda, która pokonała we wspinaczce nawet chłopców). Wysłuchały również o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaka, wejścia do samochodów oraz na wieżę, na której ćwiczą strażacy. Spotkanie obfitowało w dużo wrażeń, zostało wykonanych wiele zdjęć. Na koniec wizyty gromkim dziękujemy pożegnaliśmy się. Myślę, że niejednemu z nich tej nocy przyśniło się, że są dzielnymi strażakami.

Tekst i zdjęcia:  Marta Biernat

wychowawca klasy II b


Archiwa