• -

PIERWSZA POMOC W ODDZIALE „0”

Category : Aktualności

Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się wypadek lub inna sytuacja wymagająca natychmiastowej reakcji, dlatego nawet najmłodsze dzieci warto uczyć, jak zachować się w przypadku niebezpieczeństwa. Życie i otaczające nas środowisko dostarcza aż nadto przykładów konieczności udzielenia takiej pomocy, nawet przez najmłodszych. Dlatego należy uczyć pierwszej pomocy i bezpiecznych zachowań nawet  dzieci  w wieku przedszkolnym. W grupie „0”odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia dla zerówki poprowadziły: Pani mgr Magdalena Gawin oraz Pani mgr Brygida Grela. Prowadzące były pod wrażeniem przygotowania i wiedzy jaką posiadają  najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Uczniowie uczyli się jak należy postępować  w sytuacji niebezpieczeństwa, ćwiczyli zawiadamianie pogotowia pamiętając  o udzieleniu niezbędnych informacji.  Dzieci ćwiczyły zarówno indywidualnie pod czujnym okiem Pań, jak również miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w parach. Największym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia praktyczne z fantomem. Zajęcia były niezwykle ciekawe i pouczające.

Opracowała: Magdalena Zadwórna


Archiwa