• -

SPOTKANIE KLAS II ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

Category : Aktualności

2  października w klasach II gościliśmy Panią Annę  Kisiel , funkcjonariuszkę Straży Miejskiej .

Spotkanie przebiegało pod hasłem :

„Bezpieczeństwo dziecka na drodze”.

Nadchodzi okres szczególnie niebezpieczny dla uczestników ruchu drogowego ze względu na szybko zapadający zmierzch, ograniczoną widoczność oraz  niekorzystne warunki atmosferyczne. Pani ze Straży Miejskiej przypomniała dzieciom o ważnej roli , jaką odgrywają znaczki odblaskowe , które powinny być podstawowym elementem stroju pieszego.

Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z bezpiecznymi zachowaniami  w drodze ze szkoły do domu. Na prezentowanych planszach edukacyjnych  dzieci rozpoznawały niebezpieczne sytuacje i podawały wiele przykładów unikania zagrożeń. Uczniowie wykazali się  świetną znajomością podstawowych przepisów ruchu drogowego.

Wiele cennych wskazówek dotyczyło bezpiecznego zachowania się  podczas nieobecności osób dorosłych w domu oraz zachowania w stosunku do osób nieznajomych.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały książeczki z ważnymi informacjami na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

                                       Tekst oraz zdjęcia : Barbara Pacura


Archiwa