• -

WYCIECZKA NA LOTNISKO

Category : Aktualności

3 października uczniowie z klasy II „c”  zwiedzili  Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w krakowskich Balicach.

Wycieczka rozpoczęła się  od obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej historii lotniska oraz funkcji i zadań poszczególnych pracowników służb lotniskowych tj.:

– funkcjonariusz Straży Granicznej i Kontroli Celnej,

– kontroler ruchu lotniczego,

– ochroniarz Służby Ochrony Lotniska,

– pilot , stewardesa.

 Uczniowie zostali zapoznani  z czynnościami wykonywanymi przez obsługę naziemną oraz załogę pokładową statków powietrznych .

Po porcie lotniczym oprowadzały dzieci dwie bardzo miłe i sympatyczne przewodniczki. Uczniowie ubrani w specjalne kamizelki i identyfikatory przeszli krok po kroku ścieżkę pasażera. Na stanowisku odprawy biletowo-bagażowej  zostali zapoznani z procedurą nadawania bagażu  i  wzorem karty pokładowej.

Na stanowisku kontroli bezpieczeństwa poznali procedury sprawdzania pasażerów i ich bagażu podręcznego. Dzieci wiedzą już, jakich przedmiotów nie należy wnosić na pokład samolotu.

Dużą atrakcją wśród uczestników wycieczki cieszyły się  konkursy z nagrodami.

Uczniowie poznali  także  procedury związane ze startem i lądowaniem samolotów. Największą radość  sprawił  im pobyt na tarasie widokowym, gdzie mogli zobaczyć przylatujące i kołujące samoloty.

Tekst oraz zdjęcia : Barbara Pacura


Archiwa