• -

WARSZTATY PLASTYCZNE „SPOTKANIE Z AFRYKĄ”

Category : Aktualności

W dniu 24 października uczniowie klasy III b udali się do centrum Krakowa, aby wziąć udział w warsztatach plastycznych. Działalność artystyczną poprzedziło spotkanie z panem Danielem – Etiopczykiem mieszkającym od dwóch lat w Krakowie. Opowieść o kraju ojczystym naszego gospodarza połączona była z prezentacją slajdów. Trzecioklasiści byli bardzo ciekawi, zadawali sporo pytań, a pan Daniel cierpliwie na nie odpowiadał. Poznaliśmy kulturę, sztukę, religię oraz historię Etiopii, zobaczyliśmy przyrodę, ludność i ich zwyczaje. Zainspirowani pokazanymi slajdami stworzyliśmy przepiękne prace. W czasie warsztatów dzieci wykonały kolaże z wykorzystaniem papieru, sztucznych skór i futer, lnu oraz materiałów inspirowane fauna i florą afrykańskiego państwa. W drodze powrotnej do Bieżanowa dało się słyszeć, że była to jedna z ciekawszych wycieczek!

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy III b


Archiwa