• -

JESIENNE SPOTKANIE Z LAMELIĄ SZCZĘŚLIWĄ W DWORZE CZECZÓW

Category : Aktualności

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z autorką książeczek dla dzieci – p. Joanną Krzyżanek oraz w warsztatach plastycznych, które dla nich przygotowała.

A właściwie, kto to jest ta Lamelia Szczęśliwa?

Lamelia Szczęśliwa jest miłośniczką ortografii, gramatyki, gałgankowych lalek i książek. Pochodzi z rodziny, której członkowie nie lubią zegarów, bo uważają, że szczęśliwi czasu nie mierzą. Zawsze chciała być kolekcjonerką. Ale nigdy nie potrafiła się zdecydować, czy będzie zbierać plastikowe jeże, pluszowe misie, pocztówki ze zwierzętami, gałgankowe lale, porcelanowe słonie, czy też filiżanki. Dlatego jej kolekcję można nazwać kolekcją różności. Bardzo lubi sękacz oraz maliny z białą czekoladą. Uwielbia biegać po ogrodzie, kiedy pada deszcz i wszystkich pouczać. Nie przepada za kożuchami na mleku i dziurami w serze. Jest fanką zielonych liści. Za zupę szczawiową, szpinak z gałką muszkatołową lub sałatkę z rukoli odda wszystko. Kocha komputery, bo są nieprzewidywalne. I książki, ponieważ mieszkają w nich mole książkowe. Prawie codziennie zastanawia się, która skarpetka jest prawa, a która lewa. Lubi patrzeć na twarze ze zmarszczkami i drapać się durszlakiem po plecach. Marzy o domku na wsi. Nie lubi gości, bo wchodząc do jej mieszkania, nie wycierają butów. Kruszą też, jedząc ciastka. I zawsze mówią za głośno. Jej przyjaciółmi są: pan Szczygieł, najbardziej obrażalski ptak na świecie, i czerwona krewetka, panna Flu, która lubi przesiadywać na małym kręconym krzesełku w swoim akwarium. Lamelia Szczęśliwa mieszka w dużym domu z trzema kominami i okiennicami, przy ulicy Krzywej 13.

Podczas warsztatów:
• rozmawialiśmy o panu Januarym, kreciku i cierpliwości.
• rozmawialiśmy o ortografii i panu Edeku (molu książkowym),
• dowiedzieliśmy się, jak poskramiać ortograficzne byki,
• i wykonaliśmy polarowe myszki, które można było zabrać do domu.

Opracowała: Marta Biernat

wychowawca klasy III b


Archiwa