• -

PODRÓŻ KOSMICZNA

Category : Aktualności

26 października klasy II a i II b uczestniczyły w programie edukacyjnym „Podróże kosmiczne” w kinie Cinema City Bonarka.

Kosmiczna przygoda rozpoczęła się od wizyty w sali 3D. W czasie trójwymiarowej wycieczki po Układzie Słonecznym i planetach położonych najbliżej Ziemi mogliśmy nauczyć się rozróżniać rodzaje ciał niebieskich i przyjrzeć się z bliska planetom. W sali muzyki wraz z załogą wahadłowca wybraliśmy się w kosmos, a efekty świetlne towarzyszące tej części pokazu wprowadził nas uczestników w magiczny nastrój międzygalaktycznej przestrzeni. Przechodząc do sali wyobraźni mogliśmy się dowiedzieć czy życie ludzkie istnieje jedynie na Ziemi, czy na innych planetach również. Tu czekała nas miła niespodzianka czyli test wiedzy na wielkim ekranie. III miejsce uzyskała Gabrysia Markowska z klasy II b zdobywając 83 punkty, dyplomy otrzymała każda klasa otrzymując kolejno I-sze i II -gie miejsce. Tu poznaliśmy co to są czarne dziury, Droga Mleczna, jak wygląda Kosmos i Układ Słoneczny. Na koniec wspólnej podróży zastanowiliśmy się nad bardzo odległą przyszłością naszej planety. Słońce, które jest źródłem światła i energii dla całego Układu Słonecznego robi się coraz gorętsze i pewnego dnia może unicestwić życie na Ziemi. Więc co nas czeka? Na to pytanie znaleźliśmy odpowiedź w sali inspiracji.

Podróż bardzo nam się podobała, tym bardziej, że jej dalszy ciąg nastąpi podczas wizyty w planetarium w Niepołomicach.

mgr Ewa Miłaszewska


Archiwa