• -

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

Category : Aktualności

DNIA 08.11.2012R. DZIECI Z ODZIAŁU ZEROWEGO PRZYŁĄCZYŁY SIĘ DO OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „ŚNIADANIE DAJE MOC”. NAJWAŻNIEJSZYMI ZAŁOŻENIAMI PROGRAMU BYŁO:

  1. ZWIĘKSZENIE ŚWIADOMOŚCI DOTYCZĄCEJ ZDROWEGO ODŻYWIANIA I ROLI ŚNIADANIA W DIECIE DZIECKA.
  2. PRZYCZYNIENIE SIĘ DO OBNIŻENIA NIEDOŻYWIENIA DZIECI W POLSCE – PRZEZ EDUKACJĘ.

NAJMŁODSI UCZNIOWIE SZKOŁY  WIEDZĄ, ŻE ŚNIADANIE JEST BARDZO WAŻNYM POSIŁKIEM W CIĄGU CAŁEGO DNIA. JEDZĄC ŚNIADANIE DOSTARCZAMY NASZEMU ORGANIZMOWI NIEZBĘDNYCH WARTOŚCI ODŻYWCZYCH, KTÓRE DAJĄ NAM ENERGIĘ DO PRACY, NAUKI I ZABAWY. DZIECI Z ODDZIAŁU ZEROWEGO BARDZO ENTUZJASTYCZNIE  PRZYJĘŁY PROPOZYCJĘ ZORGANIZOWANIA W SZKOLE WSPÓLNEGO ŚNIADANIA. DZIEŃ ROZPOCZĘLIŚMY ROZMOWĄ DOTYCZĄCĄ ZDROWEGO  ŻYWIENIA ORAZ OMÓWIENIEM PRODUKTÓW  TWORZĄCYCH TZW.  „PIRAMIDĘ ŻYWNOŚCI”. NAJWIĘKSZĄ SATYSFAKCJĘ SPRAWIŁO DZIECIOM  SAMODZIELNE PRZYGOTOWANIE POSIŁKU. DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA NA PEWNO PRZYCZYNIŁ SIĘ DO PROMOWANIA WŚRÓD NAJMŁODSZYCH ZDROWEGO ODŻYWIANIA SIĘ, A PRZEDE WSZYSTKIM DO PAMIĘTANIA O JEDZENIU ŚNIADANIA KAŻDEGO DNIA.

OPRACOWAŁA : MAGDALENA ZADWÓRNA


Archiwa