• -

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ W KATOLICKIM DOMU KULTURY EDEN

Category : Konkursy

9 listopada 2012 odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich EDEN, współorganizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Bieżanowa, które było równocześnie fundatorem nagród dla laureatów.

Zaproszenie do wzięcia udziału w tym konkursie przyjęli uczniowie naszej szkoły. Ucieszyło to organizatorów, gdyż ten konkurs jest związany z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości. Dodatkową nagrodą dla zdobywców pierwszych miejsc była możliwość recytacji wierszy przy Pomniku Pod Orłem po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.

Około godziny 16 pojawili się pierwsi uczestnicy konkursu, ich rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Zaszczycił nas swoją obecnością p. Zygmunt Szewczyk, który w czasie obrad jury opowiadał o historii Bieżanowa, które w tym roku obchodzi jubileusz 800- lecia. Swoją barwną opowieścią o dawnych czasach wywołał u starszych łezkę wzruszenia, a u młodszych zaciekawienie, zdziwienie.

Tegoroczny konkurs to 35 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: I-III, IV-VI i gimnazjum.

Celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, wrażliwości na piękno języka polskiego oraz upowszechnianie poezji o tematyce patriotycznej.

Komisja konkursowa w składzie: Barbara Kumon – nauczyciel, Marta Biernat – nauczyciel oraz ks. Grzegorz Wicher – katecheta po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniło laureatów w kategorii klas I-III:

I miejsce Aleksandra Michalik z klasy II a (opiekun Renata Tylek)

II miejsce Kinga Lewińska z klasy II a (opiekun Renata Tylek)

II miejsce Bartosz Godula z klasy II b (opiekun Ewa Miłaszewska)

III miejsce Maja Trzebunia z klasy III a ( opiekun Katarzyna Kerep)

III miejsce Aleksandra Woźniak z klasy II a (opiekun Renata Tylek)

wyróżnienie Amelia Madej z klasy II c (opiekun Barbara Pacura)

wyróżnienie Wojciech Ptasznik z klasy I a (opiekun Jadwiga Puto).

W kategorii klas IV-VI przyznała następujące miejsca:

I miejsce Julia Zając z klasy IV a

II miejsce Jakub Godula z klasy IV a

III miejsce Agata Frontczak z klasy VI a

III miejsce Maciej Klaczek z klasy VI a

wyróżnienie Aleksandra Wiśniewska z klasy VI a.

W kategorii gimnazjum przyznała wyróżnienie Katarzynie Michałek.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę pocieszenia, a laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne albumowe wydania patriotycznych książek.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat


Archiwa