• -

11 LISTOPADA W NASZEJ SZKOLE

Category : Aktualności

12 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczysty apel prowadziły wychowawczynie klas IIIA i IIIB pp. Katarzyna Kerep i Marta Biernat.

Uroczystość poprzedził quiz z wiedzy historycznej. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące utraty niepodległości, walk z zaborcami, powstań oraz obliczali, która to rocznica odzyskania niepodległości. Następnie został odśpiewany hymn państwowy, a potem rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie przedstawili obrazy z historii Polski od 1795r do wyzwolenia w roku 1918. Śpiewali pieśni patriotyczne: „My pierwsza brygada”, „Ułani” i inne. Dzieci pięknie recytowały też wiersze. W trakcie uroczystości były robione zdjęcia na tle ciekawej i oryginalnej dekoracji. Można je zobaczyć poniżej.

Uczniowie uczestniczyli w apelu w strojach galowych, klasy pierwsze miały kotyliony własnoręcznie wykonane, co podniosło rangę spotkania i nadało mu uroczysty charakter.

Katarzyna Kerep


Archiwa