• -

PIERWSZOKLASISTA LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ZAPOMNIANY ANIOŁ”

Category : Konkursy

Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ul. Grunwaldzkiej zaprosił dzieci i młodzież do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ZAPOMNIANY ANIOŁ”. Zadaniem młodych plastyków było stworzenie anioła, takiego jak podpowiada im wyobraźnia. Prace mogły być wykonane w następujących technikach: malarstwo, rysunek, fotografia, ceramika i prace przestrzenne wykonane dowolna techniką. Na konkurs napłynęło 914 prac z całej Polski. Wobec tego ogromnym sukcesem jest wyróżnienie, jakie otrzymał uczeń pierwszej klasy Adrian Janiak. Wyciął on z drewna kształt anioła i na nim farbami namalował twarz i suknię. To nie jest jest jedyne osiągnięcie uczniów naszej szkoły w tym konkursie. Kwalifikację do wystawy otrzymali: Mateusz Popowski z klasy II b, Kinga Lewińska, Aleksandra Woźniak i Natalia Śliwiak z klasy II a oraz Filip Gastoł z klasy III b. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. W sobotę 9.02. w czasie finału konkursu uczestnicy wzięli udział w spotkaniu artystycznym z panem Piotrem Lutyńskim (jurorem konkursu) opartym na projekcie „Muzyka dla ryb” pt. „Kolor, światło, dźwięk”. Finaliści konkursu malowali podwodny świat przy ciągle zmieniającym się kolorze światła, wobec tego nie wiedzieli jakich kolorów używają. Dopiero zapalenie białego światła odkryło pełna kolorystykę olbrzymiej wspólnej pracy.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy III b


Archiwa