• -

KONKURS NA EKO ZABAWKĘ ROZSTRZYGNIĘTY!

Category : Konkursy

Inicjatywa „ www.zbieramyzakretki.pl  pomagając ludziom pomagamy naturze” jest programem Fundacji Nauka i Kultura, która od kilku lat poprzez zbieranie zakrętek pomaga chorym dzieciom. Wspomniana fundacja i Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie zorganizowały konkurs na eko zabawkę z odpadów. W tegorocznej drugiej edycji organizatorzy zaprosili dzieci i ich rodziców do wykonania zabawki z wszelkich dostępnych materiałów odpadowych. Zwycięskie prace stworzyły wystawę w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Nadesłane prace przedstawiające zwierzęta zostały przekazane na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, by poprzez licytację na rzecz akcji charytatywnej pomóc bezdomnym zwierzętom.

Wyróżnienie w kategorii klas I-III zdobyła uczennica klasy III b Kamila Kowalska, która wraz z rodzicami wykonała ekologiczną torebkę. Jakub Radzik, uczeń klasy III a otrzymał wyróżnienie przyznane przez Muzeum Inżynerii Miejskiej. Nagrodami dla nich były bilety wstępu do wspomnianego muzeum na wystawy stałe oraz do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie przy Al. Pokoju.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy III b


Archiwa