• -

WYSTĘP KOŁA TEATRALNEGO W DWORZE CZECZÓW

Category : Aktualności

W dniu 7 stycznia, w Dworze Czeczów, nasze szkolne koło teatralne pod opieką Pani Barbary Faron, a także Pani Moniki Tarsy, zaprezentowano przedstawienie pt. „Boże narodzenie oczami diabła”. Był to spektakl wystawiony dla wszystkich chętnych, a szczególnie dla naszych rodziców. Widzem honorowym była Pani Wicedyrektor Danuta Osuch.

Wszystkie role (diabły, anioły, królowie itd.) były odpowiednio przydzielone przez panią. Oto nasi aktorzy: Julia Z. (Diabeł), Zuzanna O. (Anioł), Jakub G. (Czwarty Król), Justyna M. (Anioł Gabriel), Dominika P. (Aniołek), Robert K. (Diabełek), Damian R. (Harcerz I), Wiktoria Z. (Harcerka II), Weronika K. (Harcerka I), Paweł P. (król), Mateusz G. (Stryjaszek Diabła), Alicja T. (Maryja), Wiktoria (Dziewczynka z Zapałkami).

W naszym przedstawieniu opowiadamy historię Czwartego Króla, który przez 2000 lat szukał żłóbka z Dzieciątkiem. Zawędrował w ten sposób do dzisiejszych czasów, do naszej szkoły w Bieżanowie. Spektakl jest zabawną komedią, a opowiedziana historia jest przepełniona dowcipnymi scenami i humorem słownym.

Wszyscy aktorzy bardzo się starali. Chociaż trema nas zjadała, wszystko dobrze poszło, a widownia pękała ze śmiechu.

Według mnie, słowa pochwały należą się Julii Z. z kl. 4 a. Grając główną rolę, okazała się najlepszym aktorem, dostawała największe brawa, a widzowie dzięki niej cały czas się śmiali. Dobrym aktorem okazał się także Robert K, który świetnie grał rolę Diabełka. Dodatkowo brawa należą się Tacie Roberta za zrobienie fantastycznych wideł dla diabełków.

Oprócz historii opowiedzianej przez koło teatralne, ważnym punktem przedstawienia była obecność chóru szkolnego, pod kierownictwem pani Tarsy, która grała na gitarze. Potem kilka dziewcząt zaprezentowało pastorałki. Najbardziej podobał mi się występ Karoliny F., która zaśpiewała jak prawdziwa gwiazda.

Przedstawienie się nam udało, a pani Faron była z nas naprawdę zadowolona.

Jakub G., kl. 4a,

koło redakcyjno-teatralne


Archiwa