• -

WYCIECZKA DO MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO

Category : Aktualności

19 marca klasy 3a i 3b pod opieką p Kasi i p. Marty wybrały się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa. Miejsce jest bardzo odległe od Bieżanowa, ale trudy dojazdu wynagrodziły dzieciom niesamowite przeżycia.

Pierwszy raz zobaczyły tak ogromne eksponaty muzealne. Pan przewodnik zaprowadził je do olbrzymich hangarów, gdzie stały prawdziwe samoloty.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii każdego modelu, niektórzy nawet notowali różne ciekawostki. Szczególne zainteresowanie wzbudziły stare samoloty, a także helikoptery i ekwipunek spadachroniarza.

Największą atrakcją był odpoczynek na fotelach pasażerów, jak w prawdziwym samolocie. A potem było najciekawiej. Jedni testowali symulatory w kabinie pilotów, inni ci najdzielniejsi, na fotelu treningowym pilotów, kręcili się w kółko jak na karuzeli, ale dużo szybciej.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe kartki z samolotami. Wszyscy byli zachwyceni wycieczką i chętnie by tam jeszcze wrócili.

Katarzyna Kerep


Archiwa