• -

WARSZTATY – PAPIER RĘCZNIE CZERPANY

Category : Aktualności

Uczniowie klas III-VI wzięli udział w warsztatach papierniczych, które zorganizował Dwór Czeczów, a przeprowadziła Firma KALANDER Czerpanie Papieru. Zajęcia miały przybliżyć historię papiernictwa w powiązaniu z zabawą, tak aby w dobie Internetu uświadomić dzieciom jaką ważną rolę odgrywa papier.

Warsztaty przebiegały następująco:

✔    krótka historia papieru i omówienie stanowisk pracy

✔    podział dzieci na  grupy

✔    tworzenie papieru techniką japońską

✔    pisanie gęsim piórem

✔    odciskanie pieczęci lakowych

 Wszystkie prace wykonane na zajęciach uczniowie zabrali ze sobą do domu, aby rodzice mogli zobaczyć jak ich pociechy własnoręcznie czerpali papier, odbijali pieczęć lakową, barwili kartkę papieru techniką japońską oraz samodzielnie wykaligrafowali imię i nazwisko gęsim piórem.

Tekst: Marta Biernat

Foto: admin


Archiwa