• -

WIELKANOCNY FESTIWAL TRADYCJI I OBRZĘDU

Category : Aktualności

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży przygotowało wyjątkowe wydarzenie – czyli wielkanocne tradycje, obrzędy, zwyczaje i wierzenia w prawdziwie artystycznej oprawie przy udziale twórców ludowych, artystów, dzieci imłodzieży. 24 marca odbyła się kolejna edycja Wielkanocnego Festiwalu Tradycji i Obrzędu, który od 11 lat towarzyszy mieszkańcom Krakowa w Niedzielę Palmową. Z Wielkanocnym Festiwalem nieodłącznie związane są konkursy skierowane do wszystkich chętnych, ale przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Wśród nich znalazł się konkurs na kartkę wielkanocną, na który napłynęły 622 prace z całego regionu Małopolski. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie klasy III b Aleksandra Brozenbach i Adrian Wincencik, którzy otrzymali listy gratulacyjne. Rozstrzygnięty został konkurs na baranka wielkanocnego, w którym wyróżnienie otrzymał Filip Gastoł, również uczeń klasy III b, do konkursu zgłoszono 97 prac. Uczniowie klasy III b przygotowali  palmę wielkanocną, którą zgłosili do konkursu na tradycyjną palmę wielkanocną. Jury brało pod uwagę sposób wykonania palmy, wykorzystane materiały, formę, inwencję artystyczną i pomysłowość, formę prezentacji palmy i pomysł na ubiór. Trzecioklasiści zachwycili jurorów recyklingową palmą oraz ekologicznymi strojami, które wykonali samodzielnie. Kwiaty zostały wykonane z butelek plastikowych pomalowane farbami witrażowymi. Przy tworzeniu palmy pomagały nasze kochane mamy Adriana Wincencika i Filipa Gastoła, za co Im bardzo dziękujemy!!! Poziom zgłoszonych do konkursu palm był bardzo wysoki, a podejście do tematu niezwykle ciekawe i twórcze. Reprezentacja klasy w składzie: Patrycja Pater, Monika Nowak, Adrian Wincencik, Michał Słomak i Filip Gatoł odebrali z rąk pani dyrektor Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży dyplom i nagrody za zdobycie III miejsca w tym wojewódzkim konkursie. Do tej pory przyjeżdżaliśmy do Bieżanowa z wyróżnieniami, dlatego bardzo nas cieszy miejsce na podium.

Tekst i zdjecia: Marta Biernat
wychowawca klasy III b

 


Archiwa