• -

KONKURS PLASTYCZNY „MUZYKĄ I SŁOWEM MALOWANE”

Category : Konkursy

Dwór Czeczów zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym pt. „muzyką i słowem malowane”. Temat do pięknej pracy plastycznej młodzi artyści mieli znaleźć słuchając uważnie dźwięków muzyki lub wiersza, opowiadania, baśni itp. Prace plastyczne w tym konkursie miały przedstawiać obrazy inspirowane dowolnie wybranym utworem muzycznym lub literackim. Uczniowie klasy III b stworzyli swoje plastyczne dzieła słuchając opowiadania o Anaruku, czytając baśnie braci Grimm, czytając wiersze Jana Brzechwy. Ich praca została nagrodzona przez jury konkursowe. Laureatami zostali:

➢    Aleksandra Brozenbach za wiersz J. Brzechwy o słoniu

➢    Kacper Chachlowski za baśń braci Grimm o złotej rybce

➢    Filip Gastoł za wiersz J. Brzechwy o spotkaniu biedronki i żuka

➢    Oliwia Dąbrowska za wiersz J. Brzechwy o lisie

➢    Jagoda Marzec za baśń braci Grimm o trzech świnkach

➢    Monika Nowak za wiersz J. Brzechwy o warzywach na straganie i opowiadanie o Anaruku

➢    Kacper Ryś za opowiadanie o Anaruku

➢    Kajetan Szot za baśń braci Grimm o Śnieżce i 7 krasnoludkach.

 Uroczysty finał konkursu miał miejsce 19. marca 2013r. w Dworze Czeczów. Nagrodzonym gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy III b


Archiwa