• -

POWITANIE WIOSNY W KLASACH 0 – III

Category : Aktualności

20 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Uczniowie klasy II c  zaprezentowali ciekawy i zarazem wesoły program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy – Barbary Pacury. Podczas występu wszyscy mogli podziwiać umiejętności recytatorskie , kabaretowe , wokalne oraz taneczne drugoklasistów. Na  scenie  uczniowie  wcielali się w role reporterów relacjonujących poszukiwanie wiosny w przyrodzie oraz  w role zwierząt, które w tym czasie budzą się z zimowego snu. Dziewczynki  przebrane za wiosenne kwiaty  w takt walca z filmu Noce i dnie zaprezentowały „taniec kwiatów”.  Podczas tej uroczystości Pani Wiosna udzieliła wyczerpującego wywiadu na temat : „  Skąd zwierzęta, które zasypiają na zimę wiedzą , kiedy wstać i czy rośliny nie przegapią nadejścia nowej pory roku ?” Na zakończenie apelu odbył się przygotowany przez wychowawcę klasy  pokaz multimedialny prezentujący urok pierwszych wiosennych kwiatów. Wiosna kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami oraz  z radością towarzyszącą temu  przebudzeniu. Mimo śniegu za oknami uczniowie mogli usłyszeć i poczuć nadchodzącą wiosnę. Aby szczególnie uczcić ten wyczekiwany początek kalendarzowej wiosny, uczniowie klas  0 – III w tym dniu przyszli przebrani w różnobarwne stroje.

 Liczymy, że wiosna do nas niebawem zawita !

mgr Barbara Pacura


Archiwa