• -

KONKURS RECYTATORSKI „PAMIĘTAMY O TOBIE OJCZE ŚWIĘTY”

Category : Konkursy

26 marca 2013 r.  w Katolickim Domu Kultury EDEN odbył się konkurs recytatorski „Pamiętamy o Tobie Ojcze Święty” . Celem konkursu było uczczenie 8-ej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, 93-ej rocznicy Jego urodzin oraz 2-ej rocznicy Jego beatyfikacji, a także przypomnienie poezji i twórczości Naszego Rodaka. Organizatorem tego  konkursu  było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Bieżanowie. Konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe uczniów z klas I-III i IV-VI. Uczestnicy przygotowali jeden utwór autorstwa Karola Wojtyły/Jana Pawła II lub związany z postacią Ojca Świętego dowolnego autora.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników eliminacji, biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny komisja konkursowa w składzie: Anna Leszczyńska-Lenda, Barbara Kumon i Marta Biernat  przyznała:

  • w kategorii wiekowej klas młodszych:

I miejsce: Nikola Dąbrowska z klasy II a za wiersz „O Janie Pawle II”

II miejsce: Kinga Lewińska z klasy II a za wiersz „Nasz Papież ukochany”

Maria Lewińska z klasy II a

III miejsce: Kacper Kotara z klasy I b za fragment z „Tryptyku rzymskiego”

Emma Paranyan z klasy I b za  fragment z „Profile Cyrenejczyka”

wyróżnienie: Piotr Jońca z klasy I b za  wiersz  „Harfiarz”

Jakub Wołkowicz z klasy I b za wiersz „O słońcu niewyczerpanym”

  • w kategorii wiekowej klas starszych:

I miejsce: Faustyna Matoga z klasy VI a za wiersz „Nauczmy się od Papieża”

II miejsce: Aleksandra Wiśniewska z klasy VI a za wiersz „Papieski dzień”

Agnieszka Wiśniewska  z klasy VI a  za wiersz „Pontyfikat Papieża Jana     Pawła II”

III miejsce: Jakub Bącal z klasy VI a za wiersz „Podziękowania dla Papieża”

 Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci pięknych książek o Janie Pawle II ufundowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Organizatorzy uhonorowali wszystkich uczestników konkursu okazjonalnymi dyplomami za udział i książkami związanymi z obchodami 800 lecia Bieżanowa bądź literaturą dla dzieci.

Laureaci pierwszych miejsc konkursu recytatorskiego „Pamiętamy o Tobie Ojcze Święty”  recytowali wiersze w czasie Mszy Świętej w kościele  w Starym Bieżanowie, która odbyła się 2 kwietnia w dniu rocznicy śmierci Naszego Ukochanego Rodaka.

Tekst: Marta Biernat

Zdjęcia: Stanisław Kumon


Archiwa